• Bize Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edebilirsiniz.
  • Çalışma Saatlerimiz
  • 09:00 - 18:00
Asansör Modernizasyon

Asansör Modernizasyon

Asansör Modernizasyon

İnsanlar basitçe tamir ettirip hatırı sayılır miktarda para biriktirebilecek iken, neden bir şeyleri değiştirirler? Aynı soru asansörler için de geçerlidir. Bir asansörün ömrü ortalama olarak 25-30 yıl sürer. Peki ya düzenli bakım ve daha sonraki yaşam döngüsünde kısmi modernizasyon ile bu kullanım ömrünü 50 yıla kadar uzatabilir ve hatta asansörü daha güzel, güvenli, enerji açısından verimli ve akıllı hale getirebilirse? Bu faydaların yanında ciddi anlamda tasarruf etme imkanı, bina sahipleri için büyük bir kazanç olacaktır.


Asansörleri komple değiştirelim mi? Yoksa revizyon yeterli olur mu?

İnsanlar bir şehirde ulaşım hakkında konuştuklarında, genellikle şehirdeki hareketliliğin önemli bir yönünü unuturlar; asansörler. O olmadan yüksek binalar mümkün olamazdı. Kentsel alanlarda verimli hareketliliği sağlamak için bu asansörler bakımlı ve çalışır durumda olmalıdır.


Asansörlerin kullanım ömrü 30 yıla yaklaştığında, bina sahiplerinin bir karar alması gerekir: mevcut asansörü komple değiştirmek mi yoksa revizyon mu? Bir asansörün tamamen değiştirilmesi en mantıklı seçimdir, ancak genellikle diğer alternatiflerden daha pahalı bir maliyeti vardır. Mevcut asansörün sökülmesi, gerekli tadilatlar ve akabinde tamamen yeni bir asansör sisteminin kurulmasını içerir.

Paradan tasarruf etmek ve birkaç on yıl daha dayanma potansiyeline sahip bir asansörü kullanmaya devam etmek için, kısmen yapılacak olan bir revizyon bir diğer uygulanabilir seçenektir. 


Bir asansörü otuz yılda bir yerine her elli yılda bir değiştirdiğinizde, uzun vadede çok daha az para harcarsınız. 

Eski Asansörler Tamamen Yenilenmiş Görünecektir

Ve estetik söz konusu olduğunda, eski asansörler tamamen yenilenmiş görünecektir. Dolayısıyla asansör kullanıcıları asansörün tamamen değiştirildiğini düşüneceklerdir. Yeni kapılar, çağrı butonları, kontrol panelleri ve asansör kabini içindeki yenilenmiş olan kaplama ve aynanın yaptığı birleşik etki, tamamen modern bir görünüm ve önemli ölçüde yükseltilmiş bir kullanıcı deneyimi sunacaktır.


Müşterilere eskiyen asansörleriyle ne yapacakları konusunda tavsiyelerde bulunurken, asansör şirketleri bireysel analize ve duruma göre önerilere odaklanmalıdır. Asıl hedefleri olan asansörü tamamen değiştirmeye yönelik tekliflerine hemen geçmemelidirler. Bir asansör şirketinin bakış açısına göre, komple değişim daha kârlıdır. Ancak müşterinin ihtiyaçlarına en uygun seçeneği arayarak, asansör şirketleri müşteri sadakatini ve karşılıklı güveni inşa ederek de kazanabileceğini unutmamalıdır.