• Bize Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edebilirsiniz.
  • Çalışma Saatlerimiz
  • 09:00 - 18:00
Asansör Servis - Bakım

Asansör Servis - Bakım

Asansör Servis - Bakım

Aylık olarak yapılan bakımlarda, asansördeki can güvenliğini etkileyecek tüm ekipmanlar detaylı bir şekilde incelenir, gerekli tedbirlerin alınması can ve mal güvenliği açısından çok önemlidir.  


Asansörlere olan bağımlılığı anlıyoruz. Hayatlarımızı kolaylaştırıyorlar ve bazı durumlarda onlarsız yapamıyoruz. İster evlerimize, ister iş yerlerimize olsunlar, asansörler günümüzde vazgeçilmezdir. Ancak asansörler, bilgisayarlı ve motorlu muadillerinin çoğu gibi, bakım gerektirir. Bu nedenle Nefa Asansör olarak sektördeki en iyi asansör servis şirketlerinden biriyiz.


Asansörlerin bozulduğunu ve parçaların yıprandığını hepimiz biliyoruz. Asansörlerinizin periyodik bakımını; uzman mühendisler tarafından gerçekleştirilen dijital takip programları ile gerçekleştirmekteyiz. 7/24 Teknik servisimiz için bize ulaşabilirsiniz.


Asansör Servis Bakımında Hangi İşlemler Yapılmaktadır?

Asansör servis bakım esnasında yapılan çeşitli işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerin her biri tek başına önem arz ettiği gibi, birinde yaşanacak eksiklik de diğer tüm parçaların etkilenmesine neden olabilmektedir. Asansör bakımlarının başında mekanizmanın temizlenmesi ve yağlama işlemleri gelmektedir. Bunlar her ay yapılması gereken bakımlar arasındadır. Yağlanmamış asansörlerde çalışma güçlüğü ve daha fazla enerji tüketimi meydana gelmektedir. Bununla birlikte çalışmaya bağlı olarak teknik parçalarda yıpranma varsa bunların kontrol edilmesi ve yıpranan ya da arıza yapan parçaların değiştirilmesi gereklidir. Asansörlerde ihmal edilebilecek herhangi bir parça yoktur. Asansör servis bakımı esnasında yapılan bir diğer işlem de asansör ayarlarının yenilenmesi ya da kontrol edilmesidir. Komut mekanizmasında ya da ayar gerektiren diğer parçalarda gerekli incelemelerin ve varsa sorun gidermelerin yapılması gereklidir.