• Bize Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edebilirsiniz.
  • Çalışma Saatlerimiz
  • 09:00 - 18:00
Yük Asansörleri

Yük Asansörleri

Yük Asansörleri

Yük taşıma amaçlı üretilmiş asansörlerdir. İnsan asansörlerine göre konfor ve hız aranmayabilir. Depo, alışveriş merkezleri, fabrikalar gibi, yük taşıma işlerinin yoğun olduğu yerlerde kullanılmak üzere, 630 Kg, 1000 Kg, 1600 Kg, 2000 Kg veya 2000 Kg dan daha fazlasını taşıyabilecek kapasitede tasarlanır. Direk askılı veya palangalı sistemi düzeni ile redaktörlü veya hidrolik olarak tasarlanırlar. Yük asansörlerinde, en ağır koşullarda kullanım sağlanmaktadır.


Seyir mesafesinin çok olmadığı orta yükseklikte binalarda hidrolik çözümlerimiz ile hem konforlu bir seyir yaşayabilir hem de işletme maliyeti açısından oldukça önemli bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Kapı tiplerimiz ihtiyaca özel olarak, istenilen temiz açıklığı ve yüksekliği sağlayacak şekilde, yarı otomatik çift kanatlı veya tam otomatik olarak kullanılmaktadır.


Kabin Ebatları; genişlik-1100, derinlik-1400, yükseklik-2200

Durak Kapıları; genişlik-1100, yükseklik-2100

Kuyu Ebatları; genişlik-2100, derinlik-1900


Belirtilen bu ölçüler asansörün taşıması kapasitesinin artması doğrultusunda değişkenlik gösterir. Ağır yük taşıma hedefli tasarlanan Yük Asansörü elektrikli ve hidrolik şeklinde tahrik düzenine sahiptir ve diğer asansör kabinlerine kıyasla çok daha dayanıklı, aynı zamanda uzun ömürlüdürler. Asansörün kapı sistemi ihtiyaç ve tercihe bağlı olarak uygulanır. Yani çift kanatlı yarı otomatik ya da tam otomatik şeklinde istenen açıklık ile yüksekliği sağlayacak pozisyonda tasarlanabilir. Dolayısıyla yük asansörlerinin kapı sistemi için ihtiyaca özel çözümler üretilir de diyebiliriz. Teknik aksamına değinmek gerekir ise profesyonel bir firmayla çalıştırsanız, asansörün her aksamı birinci sınıf kalite ve işçilikle üretileceğinden ötürü uzun vadede kulanım hakkı elde edeceğinizi belirtebiliriz. Aksi durum söz konusu olduğunda aksesuarlarında paslanma, zemin döşemesinde atma, duvar ve tavan kaplamalarının kısa sürede deformesi ve en önemlisi tahrik düzenindeki aksama gibi pek çok olumsuzlukla karşılaşmayı göze almanız gerekecektir. Bu noktada Yük Asansörü Fiyatları araştırmasına girerek, amatör ve uzman kuruluşlar arasındaki fiyat farkını inceleyebilir ve çok uçuk rakamların olmadığını kendi gözlerinizle görebilirsiniz.